Den: Úterý

Svátek má: Albert

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Umístění školy

7. základní a mateřská škola se nachází uprostřed plzeňského sídliště Vinice. Její provoz byl zahájen ve školním roce 1991 – 1992, patří tedy mezi nejnovější plzeňské školy. V blízkosti školy se nachází některá turisticky a kulturně zajímavá místa, jejichž návštěvu škola využívá pro zpestření výuky žáků: Zoologická a botanická zahrada Plzeň, Lochotínský park, rozhledna Sylván.
Škola díky své rozsáhlé zahradě a modernímu hřišti poskytuje svým žákům i bezpečnou relaxační zónu, kterou mohou využívat během školní výuky, při pobytu ve školní družině, nebo v době mimoškolního volna.

Velikost školy

Budova školy je členěna na několik pavilónů, které jsou jsou volně průchodné i přístupné samostatnými vchody. K areálu školy patří hřiště s umělým povrchem a školní pozemek.  V areálu školy se nachází také mateřská škola, jež je součástí základní školy.
Ve školním roce 2014/2015 vzdělává škola v 1.9. ročníku celkem 460 žáků. Výuka probíhá v prvním, třetím a čtvrtém ročníku ve třech paralelních třídách, v sedmém ročníku pouze v jedné třídě a ve všech ostatních ročnících ve dvou paralelních třídách. Součastí školy jsou také 2 přípravné třídy, které mají letošní školní rok zapsáno 22 dětí. Do mateřské školy dochází 104 dětí.

Vybavení školy

Výuka žáků je realizována v 21-ti učebnách, z nichž většina slouží jako kmenové třídy nebo jako jazykové učebny. Každá z těchto učeben je vybavena osobním počítačem s připojením na internet. K výuce odborných předmětů (fyzika, chemie, hudební výchova, informatika) pak slouží odborné učebny a jejich vybavení odpovídá specializaci na konkrétní předměty. Ve škole jsou dvě nově vybavené počítačové učebny. V patnácti učebnách je umístěna interaktivní tabule,  ve dvou třídách je možné využít  Wi-Fi internetové připojení  pro práci s tablety. Výuka tělesné výchovy a jiných sportovních aktivit se realizuje ve vybavené sportovní hale nebo suterénní tělocvičně - gymnastickém sálku, za příznivého počasí na školním hřišti.
V odpoledních hodinách jsou učebny pronajímány LŠU Bedřicha Smetany Plzeň a probíhá zde výuka hry na hudební nástroje a hudební nauka.Na škole má své pracoviště také Pedagogicko-psychologická porada v Plzni. Je zde i stomatologická ambulance.

Charakteristika pedagogického sboru

Personálně je škola stabilizovaná a počet pracovníkům odpovídá potřebám školy. V učitelském kolektivu je rovnoměrné zastoupení učitelů s různou délkou pedagogické praxe. Jednotlivým předmětům vyučují pouze aprobovaní učitelé, jen ve zvláštních případech předmět vyučuje učitel s příbuznou aprobací. Všichni pedagogové jsou již plně kvalifikováni. Ve škole pracuje výchovný poradce, metodik prevence rizikového chování, enviromentalista a koordinátor ICT a ŠVP .